Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74AC240QPWRG4Q1
SN74AC240QPWRG4Q1
SN74AC240QPWRG4Q1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74ac240-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 6V 20-TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 532 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74AC240QPWRG4Q1 Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 6V 20-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 2V ~ 6V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote SN74AC240QPWRG4Q1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74AC240QPWRG4Q1 SN74AC240QPWRG4Q1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74ac240-q1 Description: IC BUFFER INVERTING 6V 20-TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Number of Bits per Element: 4
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
SN74AC240QPWRG4Q1 SN74AC240QPWRG4Q1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74ac240-q1 Buffers & Line Drivers Octal Bfr/Drvr A 595-SN74AC240QPWRQ1