SN74ACT14D
SN74ACT14D Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SOIC
Features: Schmitt Trigger
Packaging: Tube
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-SOIC
Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V
Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 2 µA
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74ACT14D Texas Instruments
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SOIC, Features: Schmitt Trigger, Packaging: Tube, Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 14-SOIC, Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V, Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Number of Circuits: 6, Current - Quiescent (Max): 2 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74ACT14D SN74ACT14D Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Category: Gates, inverters
Description: IC: digital; NOT; Ch: 6; SMD; SO14; IN: with Schmitt trigger; ACT
Type of integrated circuit: digital
Kind of gate: NOT
Number of channels: hex; 6
Mounting: SMD
Case: SO14
Kind of input: with Schmitt trigger
Family: ACT
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
SN74ACT14D SN74ACT14D Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverters Hex Schmitt-Trigger
auf Bestellung 1622 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SN74ACT14D Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Hex Inverter w/ Schmitt Trigger Inputs 74ACT14SC CD74ACT14M SN74ACT14D MC74ACT14DG 74ACT14MTR SN74ACT14DR 74ACT14 SOP14 UT014act d
Anzahl je Verpackung: 50 Stücke
auf Bestellung 373 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 50
SN74ACT14D Hersteller : Texas Instruments sn74act14_TI.pdf Стандартна логіка, Uживл, В = 4,5...5,5, К-сть. л.е./тип л. е. = 6 інверторів (тригерів Шмітта) з 6 входами, IOH/ IOL, мА = 24, 24, tз, нс = 11,5 @ 5 В, 50 пФ, Тексп, °С = -40...+85,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: SOICN-14 Од. вим: 20
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
verfügbar 2 Stücke:
SN74ACT14D SN74ACT14D
Produktcode: 110644
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 IC > IC Logik
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SN74ACT14D Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 (SOIC14, -40..+85C) Група товару: Мікросхеми стандартної логіки Од. вим: шт