Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74ACT14DBR
SN74ACT14DBR
SN74ACT14DBR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14
Hersteller: Texas Instruments
Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SSOP T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1194
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74ACT14DBR Texas Instruments
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Schmitt Trigger, Package / Case: 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 14-SSOP, Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V, Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Circuits: 6, Current - Quiescent (Max): 2 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74ACT14DBR SN74ACT14DBR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SSOP T/R
auf Bestellung 11410 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1194
SN74ACT14DBR SN74ACT14DBR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SSOP
Features: Schmitt Trigger
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-SSOP
Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V
Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 2 µA
Mindestbestellmenge: 529
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Schmitt Trigger
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs: 1
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Mindestbestellmenge: 15
auf Bestellung 309 Stücke:
auf Bestellung 309 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
SN74ACT14DBR SN74ACT14DBR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverters Hex Schmitt Trigger