Produkte > IC > IC Logik > SN74ACT14DR
SN74ACT14DR
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14
Produktcode: 185571
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC Logik
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74ACT14DR SN74ACT14DR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SOIC T/R
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
SN74ACT14DR SN74ACT14DR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SOIC
Features: Schmitt Trigger
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-SOIC
Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V
Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 2 µA
SN74ACT14DR SN74ACT14DR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Category: Gates, inverters
Description: IC: digital; NOT; Ch: 6; SMD; SO14; IN: with Schmitt trigger; ACT
Type of integrated circuit: digital
Number of channels: hex; 6
Mounting: SMD
Case: SO14
Family: ACT
Kind of gate: NOT
Kind of input: with Schmitt trigger
auf Bestellung 287 Stücke:
Mindestbestellmenge: 167
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Schmitt Trigger
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs: 1
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Mindestbestellmenge: 28
SN74ACT14DR SN74ACT14DR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverters Hex Schmitt-Trigger A 595-SN74ACT14D A 5 A 595-SN74ACT14D
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 12 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
SN74ACT14DR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 SOIC-14 ,-40..+85C Група товару: Мікросхеми стандартної логіки Од. вим: шт