Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74ACT14NS
SN74ACT14NS
SN74ACT14NS Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SO
Features: Schmitt Trigger
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-SO
Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V
Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 2 µA
auf Bestellung 1150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 459
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74ACT14NS Texas Instruments
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SO, Features: Schmitt Trigger, Packaging: Bulk, Package / Case: 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 14-SO, Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V, Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Circuits: 6, Current - Quiescent (Max): 2 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74ACT14NS SN74ACT14NS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverter Schmitt Trigger 6-Element 14-Pin SOP Tube
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 391
SN74ACT14NS SN74ACT14NS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SO
Packaging: Tube
Features: Schmitt Trigger
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-SO
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
auf Bestellung 2794 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
SN74ACT14NS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2FSN74ACT14 Inverters
SN74ACT14NS Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Category: Gates, inverters
Description: IC: digital; NOT; Ch: 6; CMOS,TTL; SMD; SOP14; 4.5÷5.5VDC; -40÷85°C
Type of integrated circuit: digital
Kind of gate: NOT
Number of channels: hex; 6
Technology: CMOS; TTL
Mounting: SMD
Case: SOP14
Supply voltage: 4.5...5.5V DC
Operating temperature: -40...85°C