Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74ACT14PW
SN74ACT14PW
SN74ACT14PW TEXAS INSTRUMENTS
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14
Hersteller: TEXAS INSTRUMENTS
Category: Gates, inverters
Description: IC: digital; NOT; Ch: 6; CMOS,TTL; SMD; TSSOP14; 4.5÷5.5VDC; -40÷85°C
Type of integrated circuit: digital
Number of channels: hex; 6
Technology: CMOS; TTL
Mounting: SMD
Case: TSSOP14
Operating temperature: -40...85°C
Family: ACT
Quiescent current: 20µA
Supply voltage: 4.5...5.5V DC
Kind of package: tube
Kind of gate: NOT
Kind of input: with Schmitt trigger
auf Bestellung 638 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 74
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74ACT14PW TEXAS INSTRUMENTS
Description: IC INVERT SCHMIT 6CH 1IN 14TSSOP, Packaging: Tube, Features: Schmitt Trigger, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V, Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Number of Circuits: 6, Current - Quiescent (Max): 2 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74ACT14PW SN74ACT14PW Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Description: IC INVERT SCHMIT 6CH 1IN 14TSSOP
Packaging: Tube
Features: Schmitt Trigger
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Input Logic Level - High: 1.2V ~ 2.1V
Input Logic Level - Low: 0.5V ~ 1.4V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 11.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 2 µA
auf Bestellung 4695 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
SN74ACT14PW SN74ACT14PW Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 Inverters Hex Schmitt-Trigger Inverters
auf Bestellung 4815 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SN74ACT14PW Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74act14 IC INVERTER 6CH 6-INP 14TSSOP Група товару: Мікросхеми стандартної логіки Од. вим: шт