Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74BCT25244DWR
SN74BCT25244DWR
SN74BCT25244DWR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fsn74bct25244
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUF NON-INVERT 5.5V 24SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Non-Inverting
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 80mA, 188mA
Supplier Device Package: 24-SOIC
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74BCT25244DWR Texas Instruments
Description: IC BUF NON-INVERT 5.5V 24SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Non-Inverting, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 80mA, 188mA, Supplier Device Package: 24-SOIC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74BCT25244DWR SN74BCT25244DWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fsn74bct25244 Description: IC BUF NON-INVERT 5.5V 24SOIC
Packaging: Bulk
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 14202 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 82
SN74BCT25244DWR SN74BCT25244DWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fsn74bct25244 Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST BiCMOS 24-Pin SOIC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SN74BCT25244DWR SN74BCT25244DWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fsn74bct25244 Buffers & Line Drivers Octal 25Ohm Buf/Drv With 3-State Outputs
SN74BCT25244DWR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fsn74bct25244 Category: Buffers, transceivers, drivers
Description: IC: digital; buffer; SMD; SOIC24; 0÷85°C; reel,tape
Type of integrated circuit: digital
Mounting: SMD
Case: SOIC24
Operating temperature: 0...85°C