Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74BCT640N
SN74BCT640N
SN74BCT640N Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74bct640
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC TXRX INVERT 5.5V 20-PDIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Through Hole
Number of Elements: 1
Logic Type: Transceiver, Inverting
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 8
Current - Output High, Low: 3mA, 24mA; 15mA, 64mA
Supplier Device Package: 20-PDIP
auf Bestellung 3145 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 57
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74BCT640N Texas Instruments
Weitere Produktangebote SN74BCT640N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74BCT640N suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74bct640 DIP
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
SN74BCT640N SN74BCT640N Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74bct640 Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin PDIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SN74BCT640N SN74BCT640N Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74bct640 Description: IC TXRX INVERT 5.5V 20-PDIP
Packaging: Tube
Output Type: 3-State
Mounting Type: Through Hole
Number of Elements: 1
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 8
SN74BCT640N SN74BCT640N Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74bct640 Bus Transceivers Octal Bus Transceiver
SN74BCT640N Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74bct640 Category: Buffers, transceivers, drivers
Description: IC: digital; transceiver; Ch: 8; BiCMOS; THT; PDIP20; 0÷85°C; tube
Type of integrated circuit: digital
Number of channels: 8
Mounting: THT
Case: PDIP20
Operating temperature: 0...85°C