Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74HCS72PWR
SN74HCS72PWR
SN74HCS72PWR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74hcs72
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Complementary
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Function: Set(Preset) and Reset
Type: D-Type
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Current - Quiescent (Iq): 2 µA
Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA
Trigger Type: Negative Edge
Clock Frequency: 74 MHz
Input Capacitance: 5 pF
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 15ns @ 6V, 50pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 1
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74HCS72PWR Texas Instruments
Description: IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Complementary, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Function: Set(Preset) and Reset, Type: D-Type, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 2V ~ 6V, Current - Quiescent (Iq): 2 µA, Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA, Trigger Type: Negative Edge, Clock Frequency: 74 MHz, Input Capacitance: 5 pF, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 15ns @ 6V, 50pF, Part Status: Active, Number of Bits per Element: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74HCS72PWR SN74HCS72PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74hcs72 Flip-Flops Schmitt-trigger inpu t dual D-type negati
auf Bestellung 4565 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
SN74HCS72PWR SN74HCS72PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74hcs72 Description: IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Complementary
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Type: D-Type
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Current - Quiescent (Iq): 2 µA
Trigger Type: Negative Edge
Clock Frequency: 74 MHz
Input Capacitance: 5 pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 1
Mindestbestellmenge: 50
SN74HCS72PWR SN74HCS72PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74hcs72 Flip Flop D-Type Neg-Edge 2-Element 14-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar