SN74LVC1G175YZPR Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC FF D-TYPE SINGLE 1BIT 6DSBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA
Output Type: Non-Inverted
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Function: Reset
Type: D-Type
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Iq): 10 µA
Current - Output High, Low: 32mA, 32mA
Trigger Type: Positive Edge
Clock Frequency: 175 MHz
Input Capacitance: 3 pF
Supplier Device Package: 6-DSBGA
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 1
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74LVC1G175YZPR Texas Instruments
Description: IC FF D-TYPE SINGLE 1BIT 6DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA, Output Type: Non-Inverted, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Function: Reset, Type: D-Type, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V, Current - Quiescent (Iq): 10 µA, Current - Output High, Low: 32mA, 32mA, Trigger Type: Positive Edge, Clock Frequency: 175 MHz, Input Capacitance: 3 pF, Supplier Device Package: 6-DSBGA, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4ns @ 5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Bits per Element: 1.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SN74LVC1G175YZPR | Hersteller : Texas Instruments |
Flip Flop D-Type Pos-Edge 1-Element 6-Pin DSBGA T/R |
auf Bestellung 4692 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 109199 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: IC FF D-TYPE SINGLE 1BIT 6DSBGAPackaging: Bulk Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA Output Type: Non-Inverted Mounting Type: Surface Mount Number of Elements: 1 Function: Reset Type: D-Type Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V Current - Quiescent (Iq): 10 µA Current - Output High, Low: 32mA, 32mA Trigger Type: Positive Edge Clock Frequency: 175 MHz Input Capacitance: 3 pF Supplier Device Package: 6-DSBGA Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4ns @ 5V, 50pF Part Status: Active Number of Bits per Element: 1 |
Description: IC FF D-TYPE SINGLE 1BIT 6DSBGAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA Output Type: Non-Inverted Mounting Type: Surface Mount Number of Elements: 1 Function: Reset Type: D-Type Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V Current - Quiescent (Iq): 10 µA Current - Output High, Low: 32mA, 32mA Trigger Type: Positive Edge Clock Frequency: 175 MHz Input Capacitance: 3 pF Supplier Device Package: 6-DSBGA Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4ns @ 5V, 50pF Part Status: Active Number of Bits per Element: 1 |