Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74LVC1G32DPWR
SN74LVC1G32DPWR
SN74LVC1G32DPWR Texas Instruments
sn74lvc1g32.pdf?ts=1755754475730&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FSN74LVC1G32
Hersteller: Texas Instruments
OR Gate 1-Element 2-IN 4-Pin X2SON EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74LVC1G32DPWR Texas Instruments
Description: IC GATE OR 1CH 2-INP 4X2SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XFDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: OR Gate, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 32mA, 32mA, Number of Inputs: 2, Supplier Device Package: 4-X2SON (0.8x0.8), Input Logic Level - High: 1.7V ~ 2V, Input Logic Level - Low: 0.7V ~ 0.8V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4ns @ 5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Current - Quiescent (Max): 10 µA.
Weitere Produktangebote SN74LVC1G32DPWR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74LVC1G32DPWR SN74LVC1G32DPWR Hersteller : Texas Instruments sn74lvc1g32.pdf?ts=1755754475730&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FSN74LVC1G32 OR Gate 1-Element 2-IN 4-Pin X2SON EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SN74LVC1G32DPWR SN74LVC1G32DPWR Hersteller : Texas Instruments sn74lvc1g32.pdf?ts=1755754475730&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FSN74LVC1G32 Description: IC GATE OR 1CH 2-INP 4X2SON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XFDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: OR Gate
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 32mA, 32mA
Number of Inputs: 2
Supplier Device Package: 4-X2SON (0.8x0.8)
Input Logic Level - High: 1.7V ~ 2V
Input Logic Level - Low: 0.7V ~ 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 4ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Current - Quiescent (Max): 10 µA
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: OR Gate
Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs: 2
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
SN74LVC1G32DPWR SN74LVC1G32DPWR Hersteller : Texas Instruments sn74lvc1g32.pdf?ts=1755754475730&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FSN74LVC1G32 Logic Gates SGL 2-Input Positive -OR Gate
SN74LVC1G32DPWR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS sn74lvc1g32.pdf?ts=1755754475730&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FSN74LVC1G32 Category: Gates, inverters
Description: IC: digital; OR; Ch: 1; IN: 2; CMOS; SMD; X2SON5; 1.65÷5.5VDC; 10uA
Type of integrated circuit: digital
Kind of gate: OR
Case: X2SON5
Number of channels: single; 1
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C