Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74LVC240ANS
SN74LVC240ANS
SN74LVC240ANS Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 3.6V 20-SO
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-SO
Part Status: Active
auf Bestellung 1080 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 364
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74LVC240ANS Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 3.6V 20-SO, Packaging: Bulk, Package / Case: 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-SO, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74LVC240ANS SN74LVC240ANS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a Description: IC BUFFER INVERTING 3.6V 20-SO
Packaging: Tube
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V
Number of Bits per Element: 4
Supplier Device Package: 20-SO
Part Status: Active
auf Bestellung 1781 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
SN74LVC240ANS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a
auf Bestellung 37 Stücke:
SN74LVC240ANS SN74LVC240ANS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a Buffers & Line Drivers GP51-09037-97 97/09/ 29 (FCC TIM)