Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN74LVC240APWT
SN74LVC240APWT
SN74LVC240APWT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERT 3.6V 20-TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Part Status: Active
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN74LVC240APWT Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERT 3.6V 20-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN74LVC240APWT SN74LVC240APWT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST 20-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 5750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 477
SN74LVC240APWT SN74LVC240APWT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a Description: IC BUFFER INVERT 3.6V 20-TSSOP
Packaging: Bulk
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V
Number of Bits per Element: 4
Part Status: Active
auf Bestellung 6000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 381
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Supply: 1.65V ~ 3.6V
auf Bestellung 714 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
SN74LVC240APWT SN74LVC240APWT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn74lvc240a Buffers & Line Drivers Octal Buffer/Driver W/3-State Output A 5 A 595-SN74LVC240APW
auf Bestellung 302 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar