Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > SN75ALS162DWRG4
SN75ALS162DWRG4
SN75ALS162DWRG4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn75als162
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC TRANSCEIVER HALF 8/8 24SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Transceiver
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Number of Drivers/Receivers: 8/8
Protocol: IEEE 488
Supplier Device Package: 24-SOIC
Receiver Hysteresis: 650 mV
Duplex: Half
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN75ALS162DWRG4 Texas Instruments
Description: IC TRANSCEIVER HALF 8/8 24SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Type: Transceiver, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Number of Drivers/Receivers: 8/8, Protocol: IEEE 488, Supplier Device Package: 24-SOIC, Receiver Hysteresis: 650 mV, Duplex: Half, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote SN75ALS162DWRG4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN75ALS162DWRG4 SN75ALS162DWRG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fsn75als162 Bus Transceivers Octal Genral Purpose InterfacE Bus Trans