Produkte > PANASONIC > SP4-DC24V
SP4-DC24V
SP4-DC24V Panasonic
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-DC24V SP4-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_sp.pdf Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SP4-DC24V SP4-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sp.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 154 Stücke:
SP4-DC24V SP4-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_sp.pdf General Purpose Relays 10A 24VDC 4PDT PLUG-IN
auf Bestellung 13 Stücke:
SP4-DC24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_sp.pdf?f_cd=300442 Description: PANASONIC - SP4-DC24V - Leistungsrelais, 4PDT, 24 VDC, 10 A, SP Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.92kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: SP Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar