SP4-L2-DC12V
SP4-L2-DC12V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 10A 12VDC 4PDT 2 COIL LATCH PLUG-IN
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-L2-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-L2-DC12V SP4-L2-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sp.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC