Produkte > PANASONIC > SP4-L2-DC24V
SP4-L2-DC24V
SP4-L2-DC24V Panasonic
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-L2-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-L2-DC24V SP4-L2-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_sp.pdf Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 72 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
SP4-L2-DC24V SP4-L2-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_sp.pdf General Purpose Relays 10A 24VDC 4PDT 2 COIL LATCH PLUG-IN
auf Bestellung 87 Stücke:
SP4-L2-DC24V SP4-L2-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sp.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 22 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar