SP4-L2-DC48V
SP4-L2-DC48V Panasonic Electric Works
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.2 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-L2-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.2 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-L2-DC48V SP4-L2-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_sp.pdf General Purpose Relays 4 Form C 10A 250VAC 10A 30VDC 48VDC