SP4-P-DC24V
SP4-P-DC24V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 10A 24VDC 4PDT PCB
auf Bestellung 488 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-P-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-P-DC24V SP4-P-DC24V Hersteller : Panasonic 319_fileversion.pdf Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x22)mm THT
auf Bestellung 176 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 3 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke:
SP4-P-DC24V SP4-P-DC24V Hersteller : PANASONIC 1682786.pdf Description: PANASONIC - SP4-P-DC24V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe SP, monostabil, 4PDT, 24V DC, 10A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.92kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: SP
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SP4-P-DC24V SP4-P-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sp.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W