Produkte > PANASONIC > SP4-PL2-DC12V
SP4-PL2-DC12V
SP4-PL2-DC12V Panasonic
319_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 10A 4PDT(51x25.6x22)mm THT
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-PL2-DC12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-PL2-DC12V SP4-PL2-DC12V Hersteller : Panasonic 319_fileversion.pdf Power Relay 12VDC 10A 4PDT(51x25.6x22)mm THT
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SP4-PL2-DC12V SP4-PL2-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sp.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 101 Stücke:
SP4-PL2-DC12V SP4-PL2-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_sp.pdf General Purpose Relays 4 Form C 15A 250VAC 10A 30VDC PCBrd Term
auf Bestellung 24 Stücke: