SP4-PL2-DC24V
SP4-PL2-DC24V Panasonic Electric Works
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 198 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP4-PL2-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP4-PL2-DC24V SP4-PL2-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices sp-catalog-1299295.pdf General Purpose Relays 10A 24VDC 4PDT 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SP4-PL2-DC24V SP4-PL2-DC24V Hersteller : Panasonic 319_fileversion.pdf Power Relay 24VDC 10A 4PDT(51x25.6x22)mm THT
auf Bestellung 75 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2