Produkte > BEL > SQ24T15033-PEC0
SQ24T15033-PEC0 BEL
Hersteller: BEL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 50W; Uin: 24VDC; Iout: 15A; DIP; THT; 58.4x22.9x7mm
Type of converter: DC/DC
Mounting: THT
Application: IT
Additional functions: remote ON/OFF control
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 58.4x22.9x7mm
Number of outputs: 1
Output voltage: 3.3V
Output current: 15A
Input voltage: 24V DC
Power: 50W
Efficiency: 88%
Insulation voltage: 2kV
Case: DIP
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; undervoltage-lockout UVLO
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SQ24T15033-PEC0 BEL
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 50W; Uin: 24VDC; Iout: 15A; DIP; THT; 58.4x22.9x7mm, Type of converter: DC/DC, Mounting: THT, Application: IT, Additional functions: remote ON/OFF control, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 58.4x22.9x7mm, Number of outputs: 1, Output voltage: 3.3V, Output current: 15A, Input voltage: 24V DC, Power: 50W, Efficiency: 88%, Insulation voltage: 2kV, Case: DIP, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; undervoltage-lockout UVLO.