SQMW556RJ
SQMW556RJ TE Connectivity / Holsworthy
product-3-1623788-2.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity / Holsworthy
Wirewound Resistors - Through Hole SQM5 56R 5% (WIRE)
auf Bestellung 788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SQMW556RJ TE Connectivity / Holsworthy
Description: RES 56 OHM 5% 5W RADIAL, Power (Watts): 5W, Tolerance: ±5%, Features: Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Size / Dimension: 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Radial Lead, Height - Seated (Max): 1.024" (26.00mm), Resistance: 56 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SQMW556RJ SQMW556RJ Hersteller : TE Connectivity Passive Product product-3-1623788-2.datasheet.pdf Description: RES 56 OHM 5% 5W RADIAL
Power (Watts): 5W
Tolerance: ±5%
Features: Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Size / Dimension: 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Radial Lead
Height - Seated (Max): 1.024" (26.00mm)
Resistance: 56 Ohms