SR-5-160MA-BK
SR-5-160MA-BK Eaton - Electronics Division
eaton-sr-5-subminiature-time-delay-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CCC, cULus, KC-MARK, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 160 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.039097
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5-160MA-BK Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CCC, cULus, KC-MARK, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Current Rating (Amps): 160 mA, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 0.039097.
Weitere Produktangebote SR-5-160MA-BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR-5-160MA-BK SR-5-160MA-BK Hersteller : Eaton Electronics eaton-sr-5-subminiature-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Fuses with Leads - Through Hole SR-5 160MA