Produkte > EATON / PARTNER STOCK > SR-5F-1.25A-AP
SR-5F-1.25A-AP EATON / PARTNER STOCK
4601212.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - SR-5F-1.25A-AP - PCB LEADED
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 2400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5F-1.25A-AP EATON / PARTNER STOCK
Description: FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, PSE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 1.25 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 4.4.
Weitere Produktangebote SR-5F-1.25A-AP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR-5F-1.25A-AP SR-5F-1.25A-AP Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sr-5f-subminiature-fast-acting-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 1.25 A
Voltage Rating - AC: 250 V