Produkte > EATON > SR-5H-1.25A-AP
SR-5H-1.25A-AP
SR-5H-1.25A-AP Eaton
ton-sr-5h-300-v-subminiature-time-delay-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 1.25A 250V/300V Radial 8.5 X 8.7mm Ammo CCC/PSE/SEMKO/VDE/cULus
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5H-1.25A-AP Eaton
Description: FUSE BRD MNT 1.25A 300VAC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A, Current Rating (Amps): 1.25 A, Voltage Rating - AC: 300 V, Melting I²t: 13.0.
Weitere Produktangebote SR-5H-1.25A-AP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR-5H-1.25A-AP SR-5H-1.25A-AP Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 1.25A 300VAC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Current Rating (Amps): 1.25 A
Voltage Rating - AC: 300 V