Produkte > EATON / PARTNER STOCK > SR-5H-3.15A-APH
SR-5H-3.15A-APH EATON / PARTNER STOCK
4601213.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - SR-5H-3.15A-APH - SMD FUSES
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 810 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5H-3.15A-APH EATON / PARTNER STOCK
Description: FUSE BRD MNT 3.15A 300VAC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CCC, cURus, KC, PSE, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A, Current Rating (Amps): 3.15 A, Voltage Rating - AC: 300 V, Melting I²t: 57.0.
Weitere Produktangebote SR-5H-3.15A-APH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR-5H-3.15A-APH SR-5H-3.15A-APH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 3.15A 300VAC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CCC, cURus, KC, PSE, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 300 V
Melting I²t: 57.0
Produkt ist nicht verfügbar
SR-5H-3.15A-APH SR-5H-3.15A-APH Hersteller : Eaton Electronics eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Fuses with Leads - Through Hole 300V SR-5H-RAD TD