Produkte > SAME SKY > SR1-12V-450-1C
SR1-12V-450-1C
SR1-12V-450-1C SAME SKY
sr1.pdf
Hersteller: SAME SKY
Signal Relay 12VDC 2A SPDT( (10.2mm 7.4mm 10mm)) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR1-12V-450-1C SAME SKY
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 6 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 120VA, 24W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR1-12V-450-1C SR1-12V-450-1C Hersteller : SAME SKY sr1.pdf Signal Relay 12VDC 2A SPDT( (10.2mm 7.4mm 10mm)) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
SR1-12V-450-1C SR1-12V-450-1C Hersteller : Same Sky sr1.pdf Low Signal Relays - PCB 10.2 x 7.4 x 10 mm, 12 V, 1 A, SPDT (1 Form C), Signal Relay
auf Bestellung 573 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SR1-12V-450-1C SR1-12V-450-1C Hersteller : CUI Devices sr1-2950607.pdf Low Signal Relays - PCB 10.2 x 7.4 x 10 mm, 12 V, 1 A, SPDT (1 Form C), Signal Relay
auf Bestellung 738 Stücke:
SR1-12V-450-1C SR1-12V-450-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) sr1.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 6 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 120VA, 24W