Produkte > AUTONICS > SR1-4240-N
SR1-4240-N
SR1-4240-N Autonics
SR1.pdf
Hersteller: Autonics
Description: SSR RELAY SPST-NO 40A 24-240V
Packaging: Box
Package / Case: Module
Output Type: AC, Zero Cross
Mounting Type: Chassis Mount or Panel Mount
Voltage - Input: 90 ~ 240VAC
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Termination Style: Screw Terminal
Load Current: 40 A
Supplier Device Package: Module
Part Status: Active
Voltage - Load: 24 V ~ 240 V
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR1-4240-N Autonics
Description: SSR RELAY SPST-NO 40A 24-240V, Packaging: Box, Package / Case: Module, Output Type: AC, Zero Cross, Mounting Type: Chassis Mount or Panel Mount, Voltage - Input: 90 ~ 240VAC, Circuit: SPST-NO (1 Form A), Termination Style: Screw Terminal, Load Current: 40 A, Supplier Device Package: Module, Part Status: Active, Voltage - Load: 24 V ~ 240 V.