SR10-0.50-1%
SR10-0.50-1% Caddock Electronics Inc.
overview.pdf
Hersteller: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.5 OHM 1% 1W SR10
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Package / Case: SR10
Temperature Coefficient: -50/ +100ppm/°C
Size / Dimension: 0.365" L x 0.090" W (9.27mm x 2.29mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -15°C ~ 105°C
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: SR10
Height - Seated (Max): 0.385" (9.78mm)
Resistance: 500 mOhms
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR10-0.50-1% Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.5 OHM 1% 1W SR10, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SR10, Temperature Coefficient: -50/ +100ppm/°C, Size / Dimension: 0.365" L x 0.090" W (9.27mm x 2.29mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -15°C ~ 105°C, Number of Terminations: 4, Supplier Device Package: SR10, Height - Seated (Max): 0.385" (9.78mm), Resistance: 500 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR10-0.50-1% SR10-0.50-1% Hersteller : Caddock Electronics Inc. overview.pdf Description: RES 0.5 OHM 1% 1W SR10
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Package / Case: SR10
Composition: Metal Element
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: SR10
Resistance: 500 mOhms
auf Bestellung 377 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SR10-0.50-1% Hersteller : Caddock TypeSR-5462.pdf Current Sense Resistors - Through Hole 0.5 ohm 1W 1% CURRENT SENSE