SR1010-TP
SR1010-TP Micro Commercial Components (MCC)
SR105-SR1200(DO-41).pdf
Hersteller: Micro Commercial Components (MCC)
Schottky Diodes & Rectifiers DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO41
auf Bestellung 3203 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR1010-TP Micro Commercial Components (MCC)
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO41, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-41, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote SR1010-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR1010-TP SR1010-TP Hersteller : Micro Commercial Components sr105-sr1010do-41.pdf Diode Schottky 100V 1A 2-Pin DO-41 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SR1010-TP SR1010-TP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) SR105-SR1010(DO-41).PDF Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO41
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-41
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V