SR10100L-TP
SR10100L-TP Micro Commercial Components (MCC)
SR1060L-SR10100L(DO-201AD).pdf
Hersteller: Micro Commercial Components (MCC)
Schottky Diodes & Rectifiers
auf Bestellung 1036 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR10100L-TP Micro Commercial Components (MCC)
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO201AD, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AD, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 700pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: DO-201AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote SR10100L-TP
Produkt ist nicht verfügbar
SR10100L-TP SR10100L-TP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) SR1060L-SR10100L(DO-201AD).pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO201AD
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 700pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 100 V