Produkte > CUI DEVICES > SR11-24V-200-2C
SR11-24V-200-2C
SR11-24V-200-2C CUI Devices
sr11-2950651.pdf
Hersteller: CUI Devices
Low Signal Relays - PCB 20.3 x 9.9 x 11.4 mm, 24 V, 1 A, DPDT (2 Form C), Signal Relay
auf Bestellung 1811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR11-24V-200-2C CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 3 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 120VA, 24W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR11-24V-200-2C SR11-24V-200-2C Hersteller : CUI DEVICES sr11.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (20.3mm 9.9mm 11.4mm)) THT
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
SR11-24V-200-2C SR11-24V-200-2C Hersteller : Same Sky sr11.pdf Low Signal Relays - PCB 20.3 x 9.9 x 11.4 mm, 24 V, 1 A, DPDT (2 Form C), Signal Relay
Mindestbestellmenge: 2
SR11-24V-200-2C SR11-24V-200-2C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) sr11.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 120VA, 24W
auf Bestellung 761 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
SR11-24V-200-2C SR11-24V-200-2C Hersteller : SAME SKY sr11.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (20.3mm 9.9mm 11.4mm)) THT