Produkte > KYOCERA AVX > SR151A470KAA
SR151A470KAA
SR151A470KAA KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm)
Capacitance: 47 pF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR151A470KAA KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.100" (2.54mm), Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm), Capacitance: 47 pF.
Weitere Produktangebote SR151A470KAA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR151A470KAA SR151A470KAA Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 47pF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125°C Bag
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SR151A470KAA SR151A470KAA Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 47pF 10% C0G
auf Bestellung 551 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar