Produkte > KYOCERA AVX > SR151A471KAR
SR151A471KAR
SR151A471KAR KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 2855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR151A471KAR KYOCERA AVX
Description: CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.100" (2.54mm), Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Weitere Produktangebote SR151A471KAR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR151A471KAR SR151A471KAR Hersteller : KYOCERA AVX Components sr_series-1016911.pdf Cap Ceramic 470pF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125°C Bulk
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SR151A471KAR SR151A471KAR Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 470pF 10% C0G
auf Bestellung 1560 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar