Produkte > KYOCERA AVX > SR151C102KARTR1
SR151C102KARTR1
SR151C102KARTR1 KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm)
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 3245 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR151C102KARTR1 KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.100" (2.54mm), Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm), Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote SR151C102KARTR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR151C102KARTR1 SR151C102KARTR1 Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 1000pF 10% X7R
auf Bestellung 2624 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
SR151C102KARTR1 SR151C102KARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX Components sr-series.pdf Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
auf Bestellung 820 Stücke:
auf Bestellung 820 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
SR151C102KARTR1 SR151C102KARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Capacitance: 1000 pF