Produkte > CUI DEVICES > SR2-24V-330-1C
SR2-24V-330-1C
SR2-24V-330-1C CUI Devices
sr2-2950645.pdf
Hersteller: CUI Devices
Low Signal Relays - PCB 10.2 x 7.4 x 10 mm, 24 V, 1 A, SPDT (1 Form C), Signal Relay
auf Bestellung 1284 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR2-24V-330-1C CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 6 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 120VA, 24W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR2-24V-330-1C SR2-24V-330-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) sr2.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 6 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 120VA, 24W
auf Bestellung 985 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SR2-24V-330-1C SR2-24V-330-1C Hersteller : Same Sky sr2.pdf Low Signal Relays - PCB 10.2 x 7.4 x 10 mm, 24 V, 1 A, SPDT (1 Form C), Signal Relay