SR20-0.020-1%
SR20-0.020-1% Caddock Electronics Inc.
overview.pdf
Hersteller: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.02 OHM 1% 2W SR20
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SR20
Temperature Coefficient: 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension: 0.565" L x 0.090" W (14.35mm x 2.29mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -15°C ~ 105°C
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: SR20
Height - Seated (Max): 0.415" (10.54mm)
Part Status: Active
Resistance: 20 mOhms
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR20-0.020-1% Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.02 OHM 1% 2W SR20, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SR20, Temperature Coefficient: 0/ +200ppm/°C, Size / Dimension: 0.565" L x 0.090" W (14.35mm x 2.29mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -15°C ~ 105°C, Number of Terminations: 4, Supplier Device Package: SR20, Height - Seated (Max): 0.415" (10.54mm), Part Status: Active, Resistance: 20 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR20-0.020-1% SR20-0.020-1% Hersteller : Caddock Electronics typesr.pdf Res 0.02 Ohm 1% 2W 0ppm/°C to 200ppm/°C Pin
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
SR20-0.020-1% SR20-0.020-1% Hersteller : Caddock Electronics Inc. overview.pdf Description: RES 0.02 OHM 1% 2W SR20
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: SR20
Composition: Metal Element
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: SR20
Part Status: Active
Resistance: 20 mOhms
auf Bestellung 326 Stücke:
SR20-0.020-1% Hersteller : Caddock overview.pdf Current Sense Resistors - Through Hole 0.02 ohm 2W 1% CURRENT SENSE