Produkte > KYOCERA AVX > SR201C333KAA
SR201C333KAA
SR201C333KAA KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm)
Capacitance: 0.033 µF
auf Bestellung 1465 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR201C333KAA KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.100" (2.54mm), Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm), Capacitance: 0.033 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR201C333KAA SR201C333KAA Hersteller : KYOCERA AVX avx_10032019_SR-old.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.033uF X7R 10% Long Leads 1"min
auf Bestellung 268 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SR201C333KAA SR201C333KAA Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 0.033uF 10% X7R
auf Bestellung 792 Stücke:
SR201C333KAA SR201C333KAA Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 0.033uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C Bag