Produkte > KYOCERA AVX > SR205C104JAR
SR205C104JAR
SR205C104JAR KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 1633 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR205C104JAR KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.100" (2.54mm), Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote SR205C104JAR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR205C104JAR SR205C104JAR Hersteller : KYOCERA AVX Components srseries.pdf Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% Radial 2.54mm 125°C Bulk
auf Bestellung 255 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SR205C104JAR SR205C104JAR Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.1uF 5% X7R
auf Bestellung 30 Stücke:
auf Bestellung 255 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
SR205C104JAR SR205C104JAR Hersteller : KYOCERA AVX Components sr_series-1016911.pdf Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% Radial 2.54mm 125°C Bulk