Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR205E104MARTR1
SR205E104MARTR1
SR205E104MARTR1 KYOCERA AVX Components
srseries.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85°C T/R
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR205E104MARTR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.100" (2.54mm), Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR205E104MARTR1 SR205E104MARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX Components sr_series-1016911.pdf Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85°C T/R
auf Bestellung 1395 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 875
SR205E104MARTR1 SR205E104MARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 3000
SR205E104MARTR1 SR205E104MARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX Components srseries.pdf Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85°C T/R
Mindestbestellmenge: 706
Mindestbestellmenge: 706
Mindestbestellmenge: 680
SR205E104MARTR1 SR205E104MARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX skycap-sr.pdf Category: MLCC THT capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 50V; Z5U; ±20%; THT; 2.54mm
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: SkyCap
Mounting: THT
Kind of capacitor: MLCC
Leads: radial
Dielectric: Z5U
Operating temperature: 10...85°C
Capacitance: 0.1µF
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 5.08x5.08x3.175mm
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 50V
auf Bestellung 194 Stücke:
Mindestbestellmenge: 173
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 29
SR205E104MARTR1 SR205E104MARTR1 Hersteller : Kyocera AVX SR_Series-3165337.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF Z5U 20%RHS Long Leads 20%
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 986 Stücke:
auf Bestellung 986 Stücke: