SR215C224KAA
SR215C224KAA KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bag
auf Bestellung 1912 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 725
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR215C224KAA KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR215C224KAA SR215C224KAA Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bag
auf Bestellung 1912 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 725
SR215C224KAA SR215C224KAA Hersteller : KYOCERA AVX avx_10032019_SR_old-1823535.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.22uF X7R Long Leads 1"min 10%
Mindestbestellmenge: 5
SR215C224KAA SR215C224KAA Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Mindestbestellmenge: 26
SR215C224KAA SR215C224KAA Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.22uF 10% X7R
auf Bestellung 532 Stücke: