Produkte > SR3 > SR30100PT
SR30100PT
SR3020PT SERIES_H2103.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR30100PT
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote SR30100PT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR30100PT SR30100PT Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation SR3020PT SERIES_H2103.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
SR30100PT SR30100PT Hersteller : Taiwan Semiconductor SR3020PT SERIES_H2103.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A, 100V, Schottky Rectifier