Produkte > KYOCERA AVX > SR302C104KAATR2
SR302C104KAATR2
SR302C104KAATR2 KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.360" (9.14mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 459 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR302C104KAATR2 KYOCERA AVX
Description: CAP CER RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.360" (9.14mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote SR302C104KAATR2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR302C104KAATR2 SR302C104KAATR2 Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SR302C104KAATR2 SR302C104KAATR2 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR302C104KAATR2 SR302C104KAATR2 Hersteller : Kyocera AVX avx_10032019_SR_old_TA-1773195.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 0.1 uF X7R 10 % 5.08 mm