Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR302C683KARTR1
SR302C683KARTR1
SR302C683KARTR1 KYOCERA AVX Components
sr-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.068uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR302C683KARTR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.068UF 200V X7R RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.360" (9.14mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF.
Weitere Produktangebote SR302C683KARTR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR302C683KARTR1 SR302C683KARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.068UF 200V X7R RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.360" (9.14mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR302C683KARTR1 SR302C683KARTR1 Hersteller : Kyocera AVX SR_Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC .068uF X7R 10 % 5.08 mm