SR305A103JAA
SR305A103JAA KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125°C Bag
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 265
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR305A103JAA KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.300" L x 0.125" W (7.62mm x 3.18mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR305A103JAA SR305A103JAA Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125°C Bag
auf Bestellung 891 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 121
auf Bestellung 900 Stücke:
Mindestbestellmenge: 93
SR305A103JAA SR305A103JAA Hersteller : KYOCERA AVX avx_10032019_SR_old-1823535.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V .01uF C0G(NP0) 5 % 5.08 mm
auf Bestellung 1165 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SR305A103JAA SR305A103JAA Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.300" L x 0.125" W (7.62mm x 3.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF