SR305C474KAA
SR305C474KAA KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bag
auf Bestellung 839 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 178
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR305C474KAA KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.300" L x 0.125" W (7.62mm x 3.18mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR305C474KAA SR305C474KAA Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bag
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 105
auf Bestellung 900 Stücke:
Mindestbestellmenge: 105
SR305C474KAA SR305C474KAA Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.300" L x 0.125" W (7.62mm x 3.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
auf Bestellung 38 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 7 Stücke:
SR305C474KAA SR305C474KAA Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.47uF 10% X7R
auf Bestellung 1417 Stücke:
SR305C474KAA SR-Series.pdf
auf Bestellung 7500 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar