Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR307C473MARTR1
SR307C473MARTR1
SR307C473MARTR1 KYOCERA AVX Components
skycap-sr.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Multilayer Ceramic Capacitor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR307C473MARTR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.047UF 500V X7R RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.360" (9.14mm), Capacitance: 0.047 µF.
Weitere Produktangebote SR307C473MARTR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR307C473MARTR1 SR307C473MARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.047UF 500V X7R RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.360" (9.14mm)
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR307C473MARTR1 SR307C473MARTR1 Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 500volts 47000pF 20% X7R