SR385E105MAA
SR385E105MAA KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 50V Z5U 20% Radial 9.53mm 85°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR385E105MAA KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 1 µF.
Weitere Produktangebote SR385E105MAA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR385E105MAA SR385E105MAA Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR385E105MAA SR385E105MAA Hersteller : KYOCERA AVX SR_Series-3165337.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 1 uF Z5U 20 %