SR385E474ZAA
SR385E474ZAA KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.47uF 50V Z5U -20% to 80% Radial 9.53mm 85°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR385E474ZAA KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Formed Leads, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 0.47 µF.
Weitere Produktangebote SR385E474ZAA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR385E474ZAA SR385E474ZAA Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 0.47 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR385E474ZAA SR385E474ZAA Hersteller : KYOCERA AVX SR_Series-3165337.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 0.47 uF Z5U - 20/+80% 0.15 mm E 581-SR385E474ZAR